Małopolski Dialog Młodzieży to nazwa projektu, w ramach którego przygotowano grę planszową o nazwie „RozgryźTO”, która zostanie wykorzystana podczas rozgrywek w małopolskich szkołach. W trakcie szkolnych turniejów młodzieży przedstawiane będą problemy społeczne (przykładowo: emigracja młodych, bezrobocie młodzieży, wykluczenie społeczne), które muszą rozwiązać w grupie, aby zyskać jak największą liczbę punktów. Gra planszowa jest tutaj właściwie narzędziem edukacyjnym: uczy pracy w grupie, stymuluje myślenie i buduje odpowiedzialność za sprawy społeczne.

Rozgrywki szkolne będą odbywać się w terminie marzec–maj 2016 roku. W trakcie 8 rozgrywek w 8 różnych szkołach zostanie wyłonionych 8 najlepszych drużyn, które spotkają się na wielkim finale w centrum Krakowa. Rozgrywki szkolne mogą odbywać się w czasie godzin wychowawczych lub innych lekcji. Aby rozegrać jedną grę, potrzeba 1,5–2 godzin.

Zwycięzcy ze szkolnych etapów spotkają się 2 czerwca 2016 roku w Wielkim Finale – grze miejskiej w centrum Krakowa. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny są czytniki e-booków i smartwatche. Każda z uczestniczących szkół zostanie nagrodzona profesjonalnie wydaną grą planszową „RozgryźTO”, którą nauczyciele mogą używać na lekcjach wychowawczych czy wiedzy o społeczeństwie.

Chciałbyś uzyskać więcej informacji? Chcesz zgłosić swoją szkołę lub klasę do projektu? Skontaktuj się z organizatorami:

Stowarzyszenie Europe4Youth
ul. Urzędnicza 14/1 (wejście od podwórza)
30-051 Kraków
info@europe4youth.eu
+48 500304031