Wolontariat Europejski (European Voluntary Service – EVS) pozwala młodym ludziom w wieku od 17 do 30 lat wyjechać na okres od 2 do 12 miesięcy (EVS długoterminowy) lub od 2 tygodni do 2 miesięcy (EVS krótkoterminowy), aby pracować jako wolontariusz w organizacji za granicą. Projekty wolontariatu dotyczą różnorodnych tematów: ekologii, przedsiębiorczości, sportu, kultury, pracy z dziećmi lub niepełnosprawnymi itd. Program pokrywa koszty podróży, zakwaterowanie, wyżywienie, kurs językowy kraju goszczącym oraz kieszonkowe.

 

Aktualne projekty:

 

 

Oferty wyjazdowe EVS:

Nasze Stowarzyszenie współpracuje ściśle z FFA Abenteuerzentrum w Berlinie, które corocznie gości wolontariuszy z Polski. Zajmują się prowadzeniem centrum młodzieżowego, zajęciami outdoorowymi i pomagają w organizowaniu projektów międzynarodowych w sieci City Bound Europe.

strategic evs - infopack

Projekty EVS w Polsce:

Od stycznia 2017 roku gościmy w Polsce wolontariuszy z Serbii i Hiszpanii, którzy pracują nad integracją i włączeniem młodzieży w aktywność społeczną, obywatelską i rozwojową w Małopolsce.
Od stycznia 2018 zastąpią ich wolontariuszki z Niemiec i Hiszpanii, które kontynuować będą rozpoczęte działania. O ich projekcie poczytacie tutaj:

#Inclusion&Integration

Kontakt: evs@europe4youth.eu

 

Z życia wolontariuszy:

 

Stick out your tongue!
Stick out your tongue!
Stick out your tongue to inicjatywa wolontariuszek EVS Elisabeth (GER) i Vicky (ESP) – zajęcia językowe metodą edukacji pozaformalnej dla młodzieży w Krakowie!
Gruziński targ
Gruziński targ
Targ budzi się wcześnie, jako że handlarze z całej Gruzji przyjeżdżają tu z towarem już o 5 rano. Ustawiają stragany i przygotowują się do długiego dnia…
Wieści z Akademii Pan Comido
Wieści z Akademii Pan Comido
It has been a month since started this project within my European volunteer program in E4Y. Everything is working as expected and with a very good atmosphere among all the participants.
Antonio’s EVS seminar
Antonio’s EVS seminar
Last week I was in the Arrival Training corresponding to one of the compulsory activities of the European voluntary program (compose by arrival training + mid term evaluation). Was developed in the city of...