Jeśli masz 18-19 lat, chodzisz do szkoły w miejscowości do 25 tys. mieszkańców, interesujesz się prawami człowieka we współczesnym świecie i jesteś gotów/gotowa do działania, konkurs Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jest dla Ciebie.

Zadaniem konkursowym jest zrealizowanie przez 3-osobowy zespół uczniowski projektu – dowolną techniką, w dowolny sposób, wykorzystując wybrane przez Was narzędzia – na temat: Wyzwania współczesnego świata w zakresie praw człowieka – jaki my mamy wpływ na stan przestrzegania praw człowieka na świecie?

Nadajcie Waszemu projektowi niepowtarzalny, wyjątkowy kształt, zgodny z Waszymi talentami, możliwościami i zainteresowaniami. Ważne, by koncepcja uwzględniała Wasze środowisko szkolne/lokalne. Wasze działania mogą przyjąć różną formę: może być to projekt multimedialny, edukacyjny, z wykorzystaniem form literackich, dziennikarskich, plastycznych, gracznych, technik teatralnych… To tylko od Was zależy, co zaplanujecie i zrobicie.
Zarejestrujcie się już dziś. Formularze zgłoszeniowe (Załącznik nr 2 do Regulaminu lub do pobrania ze strony www.hfhr.pl) przyjmujemy do 30 września 2015 r. Projekt należy zrealizować, a następnie wysłać do Fundacji (mailem, pocztą) do 31 października 2015 r. Liczy się data wpływu.

Link: http://www.hfhr.pl/nowy-projekt-hfpc-zobacz-prawa-czlowiek…/

7 zwycięskich zespołów zaprosimy do Warszawy na 3-dniowe warsztaty nt. wyzwań współczesnego świata w obszarze praw człowieka i wielokulturowości*.
Przewidujemy wyłącznie pracę metodami aktywnymi, spotkania z pasjonującymi osobami i w ciekawych miejscach. Najbardziej inetersujące inicjatywy opiszemy na stronach HFPC.

Szczegółowe informacje w Regulaminie konkursu. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

Kontakt: wielokulturowosc@hfhr.org.pl

Tel. 22-556 44 49 (w godz.: 10-13).

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

* Organizator zapewnia salę warsztatową, zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwraca koszty dojazdu od miejsca zamieszkania do Warszawy i z powrotem.

Zobacz prawa człowieka plakat