A co, gdyby przeżyć doświadczenie migracji w postapokaliptycznym świecie? I zrobić to zabawnie i artystycznie? Prześledzić mechanizmy migracji, integracji, dyskryminacji i relacji międzykulturowych…

Wymianę młodzieżową „Migration is natural, boarders are not” przeprowadziliśmy we współpracy z niemieckim partnerem „Fahrten-Ferne-Abenteuer”. Po raz pierwszy zastosowaliśmy w niej mix metody Nordic LARP i Chamber LARP, który okazał się świetnym LARPem edukacyjnym. A co to? Life Action Role Play – rozbudowana gra symulująca fikcyjny lub historyczny świat, w którym uczestnicy grają postaci w alternatywnym świecie po to, by odkryć uniwersalne mechanizmy, rozwinąć cechy i kompetencje w aktywny i sprawczy sposób.

Do LARPa potrzeba graczy, scenariuszy mniej (nordic LARP) lub bardziej szczegółowych (chamber LARP), przebrań i otwartości na improwizację, grę aktorską, wyzwania. W tym przypadku gracze okazali się głodni wyzwań i bardzo twórczy, scenariusze elastyczne i adekwatne, przebrania zaś – fenomenalne.

Sami zobaczcie :)