W dniach 05-13.04  w Londynie odbyła się pierwsza część wymiany młodzieżowej Media Creator w której wzięło udział 35 osób z 7 różnych krajów. Wśród nich znaleźli się także uczestnicy z Polski. Projekt ten dotyczył budowania własnego wizerunku oraz świadomego korzystania z mediów społecznościowych.

Podczas tej wymiany braliśmy udział w różnego rodzaju warsztatach, dzięki którym mogliśmy zdobyć wiedzę teoretyczną, a następnie wykorzystać ją w praktyce. Była to dla nas niepowtarzalna okazja do integracji w międzynarodowym środowisku, ponieważ większą część czasu spędziliśmy pracując w kilkuosobowych grupach. Zadania nad którymi pracowaliśmy miały głównie na celu nauczyć nas jak korzystać z szerokiej gamy możliwości jaką niesie za sobą umiejętne korzystanie z mediów społecznościowych. Do zadań tych należały między innymi: nakręcenie krótkiego filmiku dotyczącego głównego tematu projektu, stworzenie kreatywnego CV, a także wykonanie portretów oraz przygotowanie własnych warsztatów dla pozostałych uczestników wymiany. Każdy z nas pracował także nad planem rozwoju osobistego, stawiając sobie realne cele do osiągnięcia. Pomimo napiętego harmonogramu, znalazł się także czas na wycieczkę do centrum Londynu, spacery po pobliskim parku czy wieczorną integrację z całą grupą. Uczestnicy z każdego kraju mogli przybliżyć nam kulturę swojej ojczyzny podczas wieczorków narodowych. My zamiast tradycyjnej prezentacji przygotowaliśmy tradycyjne polskie wesele, które pomogło pozostałym uczestnikom projektu nie tylko zrozumieć, ale także poczuć polski klimat. Projekt był dla nas także czasem nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, przełamywania barier zarówno językowych jak i kulturowych, wychodzenia ze swojej strefy komfortu oraz patrzenia na świat z innej perspektywy.

Projekt Media Creator był dla nas sporym wyzwaniem i niezapomnianym doświadczeniem, z którego możemy teraz czerpać motywację i inspirację do kreowania naszej przyszłej ścieżki zawodowej, w szczególności w obszarze mediów społecznościowych.

 

Autorzy:
Weronika Sowińska, liderka polskiej grupy
Paulina Dubij, uczestniczka