Stowarzyszenie Europe4Youth rozpoczęło właśnie regularne spotkania Akademii Pan Comido. Zajęcia prowadzone przez naszego hiszpańskiego wolontariusza Antonio, który z wykształcenia jest nauczycielem języka hiszpańskiego jako obcego, w styczniu 2017 roku rozpoczął u nas rocznego EVSa (Wolontariat Europejski). Postanowiliśmy przez rok jego pobytu wykorzystać jego umiejętności i połączyć je z misją Stowarzyszenia, którą jest m.in. promocja edukacji pozaformalnej i integracja młodzieży. W ramach jego projektu EVS będą odbywały się więc cotygodniowe dwugodzinne zajęcia złożone z gier i zabaw, dzięki którym uczestnicy będą mogli ćwiczyć mówienie, rozwijać umiejętności używania hiszpańskiego w praktyce.

Czego nie będzie: Nie jest to szkoła językowa, nie jest to kurs językowy, nie przewiduje się również żadnego certyfikatu językowego na zakończenie (pokażemy za to Paszport Językowy Europassa). Nie będzie klepania gramatyki, wkuwania słówek, zadań domowych – słowem: szkoły :-)

Co będzie: W Akademii chodzi nam o możliwość kreatywnego spotkania z językiem, zabawy nim, możliwość używania go w miłej atmosferze używając metod pozaformalnych – gier, zabaw integracyjnych, używania różnych mediów i spędzania czasu, w którym mówimy i myślimy po hiszpańsku.

Zainteresowanych zapraszamy na fanpage: Akademia PanComido