Kiedy odjeżdżają autobusy w Jordanii? Dlaczego w islandzkich domach jest zawsze ciepło? Co się je w Jordanii? Czy Islandczycy naprawdę wierzą w elfy?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogli uzyskać uczestnicy spotkania EVS hot&cold, którzy w zeszły poniedziałek tłumnie wypełnili salę Kawiarni „U Pęcherza” w Collegium Maius.

Prelegenci – Kasia, która odwiedziła Islandię, i Radek, który spędził 9 miesięcy z w Jordanii – opowiadali o pracy wolontariusza EVS, spędzaniu czasu wolnego, podzielili się wątpliwościami i powiedzieli, co w odwiedzanych krajach okazało się najdziwniejsze. Na koniec uczestnicy wzięli udział w quizie, w którym nagrodą była opaska z islandzkiej wełny.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej od naszych wolontariuszy, zapraszamy do biura Stowarzyszenia codziennie od 10 do 16. Warto wcześniej napisać maila i umówić się na spotkanie (info@europe4youth.eu).

O EVS

Program pozwala na spędzenie do 12 miesięcy w zagranicznych organizacjach, pokrywa koszty podróży, zakwaterowania i kurs językowy. Swoją organizację przyjmującą można znaleźć w bazie EVS: europa.eu/youth/evs_database, warto przeglądać grupy na facebooku i zajrzeć na stronę Eduaktywacji www.eduaktywacja.pl

A co z organizacją wysyłającą? Przyjdź do biura Stowarzyszenia Europe4Youth, a wszystko Ci wytłumaczymy!