zywaCo jest ciekawego w „Żywej Bibliotece”? Tutaj książki słuchają, mówią i odpowiadają na pytania. Tutaj nie musisz wertować książki, by znaleźć interesujące kwestie. Tutaj dowiesz się wszystkiego o samej książce od niej samej!

Inicjatywa „Żywa Biblioteka: Nieznani Dyskryminowani” gromadzi osoby narażone na dyskryminację ze względu na niezależne od nich cechy i „udostępnia je” jako „Żywe Książki” osobom zainteresowanym poznaniem ich. Jest to projekt dla osób wrażliwych, ale jednocześnie otwartych na odważne rozwiązania i innowacje. Czytelnicy „wypożyczając” „Żywą Książkę” zobowiązani są przestrzegać regulaminu, szanować „Książkę” i dotrzymać terminu „zwrotu”. Możliwość porozmawiania z „Żywymi Książkami” będą mieli ci, którzy zjawią się w „punkcie rejestracyjnym” (dokładne miejsce w Krakowie zostanie podane wkrótce), założą kartę biblioteczną, zaakceptują regulamin i poczekają na swoją kolej. Tegoroczny projekt obejmuje dwa podobne wydarzenia w Krakowie i Berlinie, które będą połączone obrazem i dźwiękiem. Prócz spotkań z „Żywymi Książkami” odbędą się również warsztaty, seminarium i wieczorek filmowy, a na koniec programu wydamy publikacje wieńczącą nasze starania o redukcję dyskryminacji i wzrost świadomości o tym czym ona jest i jakie ma konsekwencje dla ludzkiego życia.

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu wolontariuszy „Żywej Biblioteki” i pomóc przełamać negatywne zjawiska w naszym społeczeństwie, zapraszamy na spotkania organizacyjne zespołu, które odbędą się w dniach 28-30 listopada (codziennie od 10.00 do 18.00) w sali 6 budynku MOWIS (Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych) na os. Centrum C 10 w Krakowie (Nowa Huta). Zachęcam także do późniejszego „dołączania” (kontakt: Barbara Moś, b.mos@europe4youth.eu) oraz do śledzenia najnowszych wieści na www.livinglibrary.pl!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>